Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Věda a výzkum Projekt GILDED
Akce dokumentů

Projekt GILDED

Autor: Josef Maxa Poslední změna: Středa 02.04.2014 10:58

Řízení, infrastruktura, životní styl a spotřeba energie: Evropské post-uhlíkové komunity (anglicky Governance, Infrastructure, Lifestyle Dynamics and Energy Demand: European Post-Carbon Communities, zkratka GILDED)

GILDED

GILDED-logoŘízení, infrastruktura, životní styl a spotřeba energie: Evropské post-uhlíkové komunity (anglicky Governance, Infrastructure, Lifestyle Dynamics and Energy Demand: European Post-Carbon Communities, zkratka GILDED)

Projekt GILDED je tříletý mezinárodní výzkumný projekt zabývající se energetickou spotřebou domácností v EU. GILDED je tříletý mezinárodní výzkumný projekt financovaný Sedmým rámcovým programem Evropské Unie. Probíhá od prosince 2008 do prosince 2011.

Výzkum, probíhá v pěti evropských státech ve vybraných oblastech, ve kterých se nachází městské centrum a okolní venkovský prostor. V ČR se jedná o oblast Českobudějovicka. Hlavním cílem výzkumu je identifikovat sociální, ekonomické, kulturní a politické faktory a procesy, které ovlivňují energetickou spotřebu domácností. Výzkum je zaměřen na   faktory dané životním stylem jednotlivců (zachycení individuálních rozdílů) a na faktory tvořící struktura prostředí (ráz prostředí a společnosti, tradice atd.). Projekt klade velký důraz na šíření výsledků výzkumu a pokud možno jejich užívání v praxi při tvorbě šetrné evropské energetické politiky.

http://gildedeu.hutton.ac.uk/cs

Projektový tým:

 

 

doc. Ing. Eva Cudlínová, CSc.

 

PhDr. Miloslav Lapka CSc.
PhDr. Jan Vávra
Josef Maxa 
Ing. Markéta Matějčková (Klimešová)

 

 

 

 

 

 

 

« červen 2018 »
Ne Po Út St Čt So
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 

Využívá software Plone - systém správy obsahu (CMS) s otevřeným zdrojovým kódem.

Tento portál vyhovuje následujícím standardům: